
©
Er is nu definitief een einde aan de Aujeszky-procedure. Doordat de SER niet in cassatie gaat wordt nog eens 11 miljoen euro aan de NVV-leden uitgekeerd.
De NVV heeft 21 jaar lang gestreden tegen het verplicht enten tegen de ziekte van Aujeszky volgens een vastgesteld tarief. De procedure werd overigens in eerste instantie gestart door varkenshouder Willy van Gemert.
Al in 2013 kreeg de NVV gelijk over de schade die de varkenshouders door de vastgestelde tarieven hadden gelden. Toen werd een de schade in de periode 1993 tot 1998. Daarbij zat ook een rentederving vanaf 2003.
De NVV heeft de procedure voortgezet omdat de rentederving vanaf 1993 vergoed te krijgen. Die 11 miljoen euro wordt nu ook aan de NVV-leden uitgekeerd.
Meest gelezen
Blogs

'Lokroep voor meer erfvertrekkers'
10-03-2025

'Goed voorbereid de toekomst in'
06-03-2025

'Wat een verademing'
27-02-2025

'Navigeren naar PRRS-vrij'
20-02-2025
Bedrijf in Beeld
Partners

Griep bij varkens en mensen in vraag en antwoord
Ceva Santé Animale

Aanpak coccidiose zorgt ook na het spenen voor betere groei
Ceva Santé Animale

20 tips voor succesvol vaccineren
MSD Animal Health
Stelling
Loading